مقالات

کلمه جستجو :
نوع اخبار :

از تاریخ :
 
تا تاریخ :
تفسیر نماد شیر و گاو
تفسیر نماد شیر و گاو
از نقش‌برجسته‌های بسیار زیبای تخت‌جمشید که اتفاقاً بجز یکی دو نمونه، بقیه بخوبی حفظ شده‌اند، صحنه‌ی نمادین نبرد شیر با گاو است. این نقش نسبتاً بزرگ و تکرار شونده، بی‌تردید مؤید یک پیام بسیار مهم بوده است که اینگونه به تکلف و تأکید نقش شده‌اند.
(۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۷:۱۶)[ تعداد کلیک : ۵۰۰ ]
چگونه چرم طبیعی را از چرم مصنوعی تشخیص دهید؟
چرم را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید چون این روزها چرم های وارداتی و بی کیفیت خیلی زیاد شده اند حتی به بعضی از آنها اسانس چرم زد ه اند و کاملا بوی چرم را می دهند بنابراین نمی توان از روی بو، چرم طبیعی را تشخیص داد
(۱۲ مهر ۱۳۹۴ ۱۵:۱۷)[ تعداد کلیک : ۹۸۲ ]
راز نگهداری چرم
چرم همیشه ماده اولیه گرانی بوده و دوخت آن نیز مهارت زیادی می‌طلبد بنابراین همیشه محصولات چرمی بسیار گران بوده‌اند وقتی چرم می‌خرید، خیالتان راحت است که سال‌ها بدون دغدغه از فرسوده شدن، می‌توانید از آن استفاده کنید. با این حال، نگهداری محصولات چرمی هم نکته‌هایی دارد که اگر آنها را در نظر داشته باشید، طول عمر لباس و کیف و کفش خود را بالا برده‌ای
(۱۲ مهر ۱۳۹۴ ۱۴:۴۸)[ تعداد کلیک : ۱۰۳۹ ]
انواع چرم
انواع چرم: چرم سبک، چرم نیمه سنگین، چرم سنگین.
(۱۲ مهر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۹)[ تعداد کلیک : ۸۸۵۷ ]
گلیم
گلیم نوعى فرشینه است با بافتى ساده که با پشم و پنبه و در مواردى با پشم و موى بز بافته مى‌شود. نخ‌هاى تاروپود یک در میان از زیر و روى یکدیگر مى‌گذرند. مانند بافت سادهٔ یک سبد.
(۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۸)[ تعداد کلیک : ۱۱۵۴ ]
گل لوتوس
گل لوتوس یکی از نمادهای مهم تمدن هخامنشی است. این گل دوازده برگی در تخت جمشید و شوش از اصیل ترین نشانه های این تمدن 2500 ساله است.
(۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۳)[ تعداد کلیک : ۲۰۶۷ ]
بازیافت ضایعات چرم طبیعی
مریم کریمی، دانش‌آموخته کارشناسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار «پایان‌نامه» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)اظهار کرد: در پروسه تولید چرم، بخش اعظمی از چرم در مراحل شکل دهی (تراش، لایه‌برداری و کناره گیری ) به صورت ضایعات در می‌آید که در پروسه کرومی کردن چرم برای از بین بردن چربی‌ها و موبرداری، این مواد سمی دور از شهرها در فاضلاب‌های جداگانه‌ای دفع شده و در اثر جذب شدن در خاک برای گیاه و در نهایت انسان سرطان زا است.
(۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۸)[ تعداد کلیک : ۱۶۳۲ ]
معرفی نماد فروهر
از آنجایی که هر کشور و ملتی نشانه و سمبولی ویژه از خود دارند ایرانیان یکی از کهن ترین مردمانی هستند که سمبولی بسیارشگفت انگیز و سراسر از دانش و فرهنگ و خرد از خود به جای گذاشته اند که با اندوه فراوان بسیاری از ما ایرانیان از آن نا آگاه هستیم .
(۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۵)[ تعداد کلیک : ۲۱۶۹ ]
دباغی پوست و انواع آن
پوست از نظر شیمیایی، پلیمری است از اسیدهای آمینه که آنها را اصطلاحاً پروتئین می‌نامند. اسیدهای آمینه از طریق پیوندهای پپتیدی براحتی می‌توانند تحت تأثیر میکرو ارگانیسم و عوامل بیرونی دیگر قرار گیرند.
(۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۱)[ تعداد کلیک : ۱۴۶۹ ]
چرم و انواع آن
چرم جنسی است که در دباغی پوست خام جانوران، به ‌ویژه گاو به‌دست می‌آید. فرآیند دباغی، پوست فسادپذیر را به یک ماده‌ی طبیعی پایدار، دایمی و انعطاف‌پذیر برای کاربردهای گوناگون تبدیل می‌کند. چرم در تلفیق با چوب، پایه‌ی فناوری باستانیان را شکل می‌داده است.........
(۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۵۸)[ تعداد کلیک : ۱۰۴۶ ]
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به شرکت چرم نگار می‌باشد.